هفت انتظاری که از دیگران نباید داشته باشید

انتقال بعضی مطالب به تلخی شکلات ۹۹.۹٪ خارجی است، فکر میکنم قبل از شروع هر کاری باید انتظاراتمون رو از دیگران به حد صفر برسونیم و بدون هیچ هدفی شخصیتی عالی داشته باشیم. در این پست دوست دارم شکلات تلخ خارجی به شما تعارف کنم که شاید به مزاج شما خوش نیاید. قصدم این نیست که به دیگران بد نگاه کنیم قصدم اینست که از دیگران انتظاری نداشته باشیم که عدم تحقق انتظارات ما باعث این نشود که به خودمان اجازه دهیم که خوب نباشیم.خوب نبودن ما یکی از علل های شکست های کاری ماست. باید انرژی های منفی را از خودمون و کارمون دور کنیم تا شانس موفقیت داشته باشیم.  هفت انتظاری که از دیگران نباید داشته باشید را در این پست بخوانید.

۱- صداقت

دیگران یاد گرفته اند که اعتماد نکنند ، تا آنجایی که حتی اجازه به خودشون میدن که کارهایی کنند که متوجه شوید به شما اعتماد ندارند و از طرف دیگه هم شما توقع دارید که اینگونه نباشد. پس قبل از اینکه بخواهید عصبانی شوید و شخصیتتون رو بخاطر این موضوع عوض کنید:

 • انتظار اعتماد کردن از دیگران نداشته باشید!

۲- نقشه کش

شاید شما فرد باهوش و صاف و ساده ایی باشید که نیاز ندونید که برای پیشبرد اهدافتون مثل شطرنج بازها فکر کنید و حرکتهای طرف مقابلتون رو در ازای حرکات خودتون پیش بینی کنید ولی دیگران اینطور نیستند پس قبل از اینکه بخواهید عصبانی شوید و شخصیتتون رو بخاطر این موضوع عوض کنید:

 • انتظار صداقت از دیگران را نداشته باشید!

۳- نگاتیو

امان از این حس، برخی ها را میبینید که کلمات منفی بخش بیشتر ادبیاتشون رو پر کرده و جز اینکه منفی ترین بخش های یک کار را ببینند و به شما یادآوری کنند و ناخودآگاه اعتماد بنفس شما را از بین ببرند انگار کار دیگری ندارند، چقدر برای این افراد باید انرژی مصرف کنید که ایده هایتون رو به این افراد توضیح دهید و نظرشون رو جلب کنید؟ حتی اگر موفق به اینکار شوید کمی بعدتر باید جوابگوی سوالات تکراری و مجدد این افراد باشید. پس قبل از اینکه بخواهید عصبانی شوید و شخصیتتون رو بخاطر این موضوع عوض کنید:

 • انتظار فهمیدن از دیگران نداشته باشید!

۴- لاک پشت

شما برای رسیدن به اهدافتون میجنگید و با انرژی پیش میروید در این راه نیاز به افرادی دارید که همراه شما باشند و به اصطلاح در تمامی یا مقطعی از مسیرتون وابسته به آنها هستید. اما این افراد عجله ایی برای اینکه شما به هدفتون برسید ندارند و همچون لاک پشت گاماس گاماس حرکت میکنند و حسی که شما دارید مانند دونده ایست که وزنه ایی هم وزن خودش به خودش بسته اند. پس قبل از اینکه بخواهید عصبانی شوید و شخصیتتون رو بخاطر این موضوع عوض کنید:

 • انتطار سرعت از دیگران نداشته باشید!

۵- ماکت

بی انگیزگی رو ممکن است در یک شکست خورده یا یک موفق ببینید، در هر دو صورت انگیزه شما در کنار این افراد از بین خواهد رفت و جز حس نا امیدی چیزی در شما باقی نخواهد ماند، این افراد مانند ماکتی فقط حضور دارند و شما نه میتوانید روی حضورشان حساب کنید و نه میتوانید حساب نکنید. پس قبل از اینکه بخواهید عصبانی شوید و شخصیتتون رو بخاطر این موضوع عوض کنید:

 • انتظار انگیزه از دیگران نداشته باشید!

۶- هم قد

نمیدونم کمتر رو از چه لحاظ عنوان کنم، ولی از هرلحاظ با کسی که کمتر از شماست بهتر است همراه نشوید. چون این افراد شما را درک نخواهند کرد و به شما به دید خودشان نگاه میکنند و مصداق اینکه کافر همه را به کیش خود پندارد بر روی شما صدق خواهد کرد و مجددا باید با انرژی زیاد کمبودهای طرف مقابلتان را پر کنید تا کار شما پیشرفت کند ، پس قبل از اینکه بخواهید عصبانی شوید و شخصیتتون رو بخاطر این موضوع عوض کنید:

 • انتظار هم قد بودن از دیگران نداشته باشید!

۷- لاف زن

دسته آخر افرادی هستند که تمام قوا در کنار شما هستند ولی متاسفانه فقط در حرف. این افراد عادت دارند برای اینکه شخصیت ناقص خودشان را در نظر شما بالا ببرند شروع میکنند به لاف زدن. عموما از لاف زدن دوستانمان مطلع میشویم و با شوخی (یا شایدم پس گردنی) جلوی ادامه لاف زدنشون رو خواهیم گرفت. اما اگر لاف زن مد نظر ما ظاهر و ابزار قابل قبولی برای تحت تاثیر قرار دادن شما داشته باشد چی؟ ممکن است شما مدت زیادی را تلف کنید تا متوجه شوید که دیگران لاف میزنند، این افراد از یک نقطه ضعف همه انسانها استفاده میکنند تا شما متوجه لاف زدن آنها نشوید و آن چیزی نیست جز رویای شیرین… کلاهبرداران همگی جز اینکه شما را در رویا ببرند ترفند دیگری بلد نیستند که عموما موفق هستند، پس قبل از اینکه بخواهید عصبانی شوید و شخصیتتون رو بخاطر این موضوع عوض کنید:

 • انتظار راستگویی از دیگران نداشته باشید!

اجازه بدید یک جمعبندی بکنم ، برای اینکه بتونید کار موفقی داشته باشید و شخصیتتون رو هم مثل همین الان عالی حفظ کنید:

 • انتظار اعتماد کردن از دیگران نداشته باشید!
 • انتظار صداقت از دیگران را نداشته باشید!
 • انتظار فهمیدن از دیگران نداشته باشید!
 • انتطار سرعت از دیگران نداشته باشید!
 • انتظار انگیزه از دیگران نداشته باشید!
 • انتظار هم قد بودن از دیگران نداشته باشید!
 • انتظار راستگویی از دیگران نداشته باشید!

با این دید وارد کارتان شوید و اگر افرادی را دیدید که بدون اینکه این انتظارات را ازشون داشته باشید، انتظارات نداشته شما را جبران میکنند، قدرشان را بدانید و از همراهی شان لذت ببرید و به موفقیتتان در کنار نیم نگاه همیشگی به این موارد، امید داشته باشید.

پست های مرتبط:

۱ دیدگاه
یک نویسندهٔ دیدگاه در وردپرس ۳/ بهمن/ ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۱ پاسخ

سلام، این یک دیدگاه است.
برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.

پاسخ دهید:
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها
ما عاشق دوستان جدید هستیم